powrót

Wystartowała kampania edukacyjno-informacyjna pn. „Elektromobilność – zielone światło dla klimatu”. Celem kampanii jest pokazanie korzyści płynących z posiadania auta elektrycznego oraz wpływu elektromobilności na środowisko naturalne, poprawę warunków życia, zdrowia oraz rozwój gospodarczy. Kampania realizowana jest we współpracy Fundacji Czyste Powietrze, Fundacji Pozytywnych Idei (organizatorów Szczytu Klimatycznego TOGETAIR) z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.


OBEJRZYJ SPOT: Jakub Przygoński ambasadorem kampanii „Elektromobilność – zielone światło dla klimatu”
 

AMBASADOR KAMPANII
Ambasadorem kampanii został Jakub Przygoński – kierowca rajdowy, były motocyklista, członek zespołu Orlen Team. Uczestnik rajdów w Dakarze, wielokrotny Wicemistrz Świata Cross-Country FIM, Mistrz Polski w driftingu (2015 i 2017) oraz pasjonat biegania i kitesurfingu. Jako ekspert współprowadzi w newonce.radio autorską audycję o motosporcie – „Jedźmy gdzieś”. Jakub Przygoński wziął udział w promocyjnych spotach telewizyjnych i radiowych, emitowanych w grudniu i styczniu w mediach masowych oraz na portalach społecznościowych.  Dzięki użyciu różnorodnych kanałów dotarcia wiedza o pozytywach elektromobilności, o jej korzyściach natychmiastowych i długofalowych stanie się dużo bardziej powszechna. 

Współpraca ze znanym kierowcą rajdowym i ekspertem w dziedzinie motoryzacji wzmocni pozytywny przekaz zakupu auta elektrycznego, który faktycznie przekłada się na poprawę jakości powietrza. 

–  Program i kampania edukacyjna pokazują realne korzyści, jakie każdy z nas może uzyskać dzięki zakupowi samochodu elektrycznego już dziś. To tańsze podróżowanie, wygoda prowadzenia, a także bycie nowoczesnym i pro-eko. Nie ma już dziś żadnych wątpliwości, że “elektryki” są przyszłością motoryzacji, ale wiele osób uważa, że jest jeszcze za wcześnie na odstawienie auta spalinowego. Nasza kampania rozwiewa te wątpliwości i mity. Podkreśla, że e-samochody są coraz bardziej dostępne, ich zasięgi dają możliwość komfortowego podróżowania, sieć szybkich ładowarek obejmuje już cały kraj, a dopłaty do zakupu są dodatkową, przekładającą się na konkretne złotówki zachętą – komentuje Agata Śmieja, prezes Fundacji Czyste Powietrze oraz pomysłodawczyni i organizatorka Szczytu Klimatycznego TOGETAIR

POLACY SĄ ZA, JEDNAK MAJĄ OBAWY
Jak wynika z ankiet i badań opinii społecznej, Polacy są świadomi korzyści środowiskowych płynących z używania e-pojazdów, natomiast czasem mają, nie zawsze, uzasadnione obawy z nimi związane. Po pierwsze, koszt e-samochodów wydaje się wysoki. Po drugie, ankietowani często podnosili kwestię małego zasięgu takiego auta. Po trzecie, niepokojąca dla nich jest kwestia niewystarczająco rozwiniętej infrastruktury ładowania i serwisu pojazdów elektrycznych. 

Dlatego NFOŚiGW we współpracy z Fundacją Czyste Powietrze przygotował cykl różnorodnych działań, które rozwieją mity i półprawdy, jak również pokażą pozytywny wpływ elektromobilności na życie Polaków, również tych, którzy nie jeżdżą pojazdami z e-napędem.

– Elektromobilność to absolutnie przyszłościowy trend. Z badań wynika jednak, że tylko 20% Polaków rozważa zakup auta z napędem elektrycznym. Na ten moment mamy zarejestrowane około 30 tysięcy takich pojazdów, w tym samochody plug-in. Dysponujemy siecią dwóch tysięcy stacji ładowania. W ciągu najbliższych 5 lat liczba ta wzrośnie do 15 tysięcy. Wnioskując po sukcesie polskiej fotowoltaiki, która liczy obecnie ponad 600 tysięcy zestawów paneli na dachach prywatnych, patrzymy optymistycznie w przyszłość e-pojazdów, ponieważ takie połączenie zapewni niezależność energetyczną, możliwość samodzielnego zapewnienia paliwa do własnego samochodu. Pragnę przypomnieć, że smog generowany przez tradycyjne samochody to trzecie źródło emisji pyłów zawieszonych – mówi Artur Beck, producent i organizator Szczytu Klimatycznego TOGETAIR 

Organizatorzy kampanii „Elektromobilność – zielone światło dla klimatu”  postawili sobie za cel, aby była ona nie tylko wartościowa merytorycznie, ale i atrakcyjna wizualnie. W związku z tym w jej ramach zostanie przygotowany sześcioodcinkowy program utrzymany w stylistyce docu-reality, emitowany na YouTube i w mediach społecznościowych. 

W każdym z odcinków wybrany gość specjalny doświadczy użytkowania innego auta elektrycznego. Dużą rolę odegra głos lektora, który z offu będzie komentował zadania i wyzwania, jakie stoją przed bohaterami. W ramach scenariusza zostaną przygotowane niespodziewane utrudnienia dla bohatera odcinku, tak aby forma programu była jak najbardziej interesująca dla widzów i pokazywała w pełni możliwości aut elektrycznych.

ZIELONE ŚWIATŁO DLA PRZEDSIĘBIORCÓW
W ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej „Elektromobilność – zielone światło dla klimatu” realizowany będzie również ranking TOP 10 najlepszych przedsiębiorstw i instytucji w Polsce przyjaznych elektromobilności i zaangażowanych w rozwój zeromisyjnego transportu. Do udziału w nim będzie mogła zgłosić się każda organizacja, która ma w swojej flocie samochody w pełni elektryczne lub hybrydy PHEV oraz stosuje rozwiązania elektromobilne w codziennej działalności biznesowej.

 

ELEKTROMOBILNOŚĆ – ZIELONE ŚWIATŁO DLA KLIMATU: 

PARTNERZY: Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Fundacja Czyste Powietrze, Fundacja Pozytywnych Idei, TOGETAIR
PATRONI MEDIALNI: Polskie Radio I, Polska Press Strefa Biznesu, Polska Press Nasze Miasto, Smart Me, Teraz Środowisko, Biznes Alert, Energetyka 24

NAZWA KAMPANII: Elektromobilność – zielone światło dla klimatu
CZAS: grudzień/styczeń 
TEMATY: elekromobilność, ekologia, środowisko, czyste powietrze, kampania edukacyjna 
KRAJE: Polska
NADAWCA/RELAIZACJA: Creative Harder  / Fundacja Czyste Powietrze / Fundacja Pozytywnych Idei 
MEDIA: tv, radio, internet
WYKONAWCA: CreativeHarder / LetEmKnow  http://www.letemknowsequence.com/